Питання

У вас залишилися питання? Отримайте консультацію фахівця

Лабораторними і клінічними дослідженнями встановлено, що точність MAMATEST® складає понад 99%.

ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини) – це «гормон вагітності», який активно виробляється і накопичується в організмі жінки з моменту початку розвитку плаценти. Саме на цей гормон реагують будь-які тести на вагітність. ХГЛ з’являється відразу після імплантації ембріона в стінку матки: спочатку в крові, а незабаром і в сечі жінки.

Треба відзначити, що і у невагітних жінок цей гормон присутній в сечі, де його концентрація коливається від 0 до 5 мМО/мл. Вже через тиждень після настання вагітності концентрація ХГЛ в сечі досягає 10 мМО/мл, при якій найчутливіші тести, такі як струменевий тест для ранньої діагностики вагітності MAMATEST®, вже можуть визначити вагітність.

Увага: враховуйте, що вагітність настає не в момент зачаття, як думає багато хто! Заплідненій яйцеклітині потрібно близько 7-10 днів, щоб пройти по матковій трубі і прикріпитися до стінки матки, в результаті чого і утворюється плацента. З цього моменту починається посилене вироблення ХГЛ.

Обов’язково зверніться за консультацією до лікаря! Остаточно діагностувати вагітність може тільки він, після того як проведе всі необхідні дослідження. Незалежно від того, бажана ваша вагітність або ні, всі рішення ви тепер будете приймати спільно з доктором.

Ви навряд вагітні, якщо в вашій сечі не виявлений «гормон вагітності» ХГЛ. Однак при нерегулярному менструальному циклі важко визначити день передбачуваного початку менструації. Не виключено, що ви провели тестування занадто рано.

Якщо ви сумніваєтеся в результаті, проведіть повторне тестування протягом першого тижня передбачуваної затримки місячних. Якщо повторне тестування дало негативний результат, а менструація при цьому не почалася, вам необхідно звернутися до лікаря для виявлення причин відсутності місячних.

Давайте розберемо детально це важливе питання.

Іноді причиною того, що тест дав хибний результат, є використання тесту з вичерпаним терміном придатності або неправильне проведення тесту.

Увага: не використовуйте тест з вичерпаним терміном придатності. Уважно читайте і виконуйте інструкцію по використанню тесту на вагітність. Не допускайте попадання вологи і бруду на реакційну зону тесту.

На ранньому терміні вагітності концентрація ХГЛ може бути настільки низькою, що тест не може його визначити і дає негативний результат. В зв’язку з цим рекомендується повторне проведення тесту через два дні.

Увага: для вашої зручності MAMATEST® продаються по одній і по дві тест-смужки в упаковці.

Рівень ХГЛ може бути знижений при загрозі викидня, а також у жінок з порушенням ниркової фільтрації. В цих випадках тест може дати негативний результат, навіть якщо ви вагітні. Крім того, в разі позаматкової вагітності тест може дати позитивний результат з запізненням, оскільки концентрація ХГЛ нижче норми (відповідно, пізніше досягає достатнього рівня для тестування).

Хибнопозитивні результати є відносною рідкістю. Однак можна отримати хибнопозитивний результат при прийомі препаратів, що містять ХГЛ. Ще одна можлива причина – наявність пухлини, продукуючої ХГЛ. Крім того, після переривання вагітності та штучного аборту тест може залишатися позитивним протягом декількох днів.

Увага: MAMATEST® допоможе вам визначити наявність вагітності, але не замінить візит до лікаря. Подбайте про своє здоров’я! Отримавши позитивний результат, обов’язково зверніться до гінеколога, щоб переконатися, чи нормально протікає вагітність. Вагітність остаточно діагностується тільки лікарем, який врахує всі необхідні клінічні та лабораторні дані.

Ні, лактація на результат тесту не впливає. Якщо ви годуєте дитину грудьми, ви можете безперешкодно використовувати MAMATEST®.

Прийом протизаплідних таблеток, антибіотиків, знеболюючих засобів і алкоголю не впливає на результат тесту. Тільки медикаменти, що містять гормон ХГЛ (наприклад, профазі, прегніл), можуть спровокувати помилкові результати.

Увага: після останнього прийому засобів, що містять ХГЛ, слід почекати 12-14 днів до проведення тесту на вагітність.

Тест-смужка, розміщена в тест-пристрої MAMATEST®, покрита спеціальною речовиною, що реагує на ХГЛ зміною кольору. Якщо ХГЛ міститься в сечі, відбувається реакція, за рахунок якої з’являється смуга.

Зверніть увагу, що поява смуги в контрольній зоні говорить тільки про те, що тестування проведене правильно. Смуги в тестовій і контрольній зонах не обов’язково з’являються одночасно, нормально, якщо одна з’явиться швидше за іншу.

Врахуйте, що поява в тестовій зоні другої смуги, навіть слабої, в перші п’ять хвилин тестування – ознака вагітності.

Для тестування за допомогою тест-смужок для визначення вагітності MAMATEST® (1 і 2 тест-смужки в упаковці) рекомендується використовувати ранішню порцію сечі, а значить, тестування краще проводити вранці.

А за допомогою високочутливого струменевого тесту для ранньої діагностики вагітності MAMATEST® ви можете отримати достовірний результат незалежно від часу доби.

Увага:

  1. Використовуйте для аналізу тільки свіжу сечу.
  2. Уникайте надмірного прийому рідини перед проведенням тесту, щоб концентрація сечі не виявилася розведеною.

Вирішальним фактором в виборі тесту є його чутливість. Під чутливістю тесту ми маємо на увазі його здатність визначити вміст ХГЛ на найнижчих відмітках. Звісно, вміст ХГЛ в крові значно вищий, ніж в сечі! Однак тестування по сечі можна провести самостійно, що гарантує вам зручність і анонімність. Визначення вагітності по сечі доцільно провести через 10-15 днів після ймовірного зачаття.

Увага: високочутливий струменевий тест для ранньої діагностики вагітності MAMATEST® володіє чутливістю 10 мМО/мл і здатний показати достовірний результат за декілька днів до передбачуваного початку менструації. Тест для визначення вагітності MAMATEST® (1 і 2 тест-смужки в упаковці) володіє чутливістю 20 мМО/мл, що також є високим ступенем чутливості, і може використовуватися на самих ранніх термінах. Він здатний показати достовірний результат вже з першого дня передбачуваної затримки менструації.